Dłonie i stopy

Zabieg parafinowy na dłonie

ZABIEGI PARAFINOWE to proste, a jednocześnie nieocenione procedury, które kompleksowo pielęgnują skórę dłoni. Do głównych rezultatów zabiegów parafinowych należy zaliczyć:
– zmiękczenie skóry,
– wygładzenie dłoni,
– nadanie skórze aksamitnej gładkości,
– opóźnianie procesów starzenia skóry,
– rozjaśnienie przebarwień,
– poprawienie stanu paznokci,
– rozluźnienie mięśni i stawów dłoni,
– rozgrzewanie i usunięcie zmęczenia.

Parafina na dłonie – kiedy poddać się zabiegowi

Zabieg zanurzania dłoni w ciekłej parafinie zalecany jest szczególnie dla osób pracujących w ciężkich warunkach, w gastronomii, przemyśle chemicznym, mechanicznym etc. Ponadto, procedurze może poddawać się każda osoba, która chce zadbać o swoje dłonie.
Parafinowy zabieg zalecany jest:
– do częstego stosowania zimą,
– w przypadku szorstkiej i pękającej skóry dłoni,
– w przypadku odmrożeń,
– zniszczeń skóry na skutek działania mocnych detergentów,
– przy odmładzaniu i rozjaśnianiu skóry.

Parafina na dłonie – przebieg zabiegu
Zabieg jest niezwykle przyjemną i relaksującą procedurą. W specjalnym naczyniu stworzonym do podgrzewania parafiny, rozpuszczone zostają jej kostki. Gdy stanie się ona ciekła osoba poddawana zabiegowi zanurza w naczyniu (przypominającym dużą misę) obydwie dłonie. Po około 3-5 minutach dłonie są wyjmowane. Gruba powłoka parafiny otaczająca dłonie delikatnie zastyga. Następnie dłonie są zawijane w folię kosmetyczną, lub wkładane w rękawice foliowe. Tak zabezpieczone dłonie przed brudzeniem wkładane są w ciepłe rękawice i umieszczane w malutkim piecyku, zaprojektowanym specjalnie na potrzeby tego zabiegu. Dłonie są trzymane w cieple przez około 10 – 20 minut i następnie są wyjmowane. Dłonie pozostawiane są w rękawicach jeszcze na około 10 minut, tak aby parafina pod folią zastygła. Po tym okresie rękawice są zdejmowane, folia usuwana, a parafina z łatwością zaczyna odchodzić od skóry, czasami można ją zdjąć ze skóry niczym rękawiczkę. Po usunięciu parafiny, kosmetyczka wykonuje masaż i nakłada serum, które dodatkowo nawilża i odżywia skórę dłoni. Warto jest przez około 1-3 godzin nie myć w ogóle dłoni, tam aby substancje odżywcze dobrze wchłonęły się.

Parafina na dłonie – orientacyjny koszt zabiegu
Zabieg zanurzania dłoni w parafinie kosztuje 25 zł

Zabieg na dłonie na bazie kwasu glikolowego (piling glikolowy, serum, maska i parafina.

EFEKT: Rozjaśnia przebarwienia, silnie  nawilża dłonie

CENA: 70 zł